MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Bosch fren inovasyonları: 90 yılı aşkın süredir emniyet sunar

Frenlerdeki yeniliklerimiz, 90 yılı aşkın süredir yol emniyetini sağlamaktadır. Üstelik kendimizi sürüş güvenliğini daha da artırmaya tutkuyla adamaya devam ediyoruz. Bunu yaparken, onlarca yıllık deneyim ve kapsamlı sistem uzmanlığından yararlanıyoruz. Sizin için bu, ürünlerimize tamamen güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Hemen Randevu Alın

Mengerler Bosch Car Service'te uzmanlarımız, ister bakım ister fren kontrolü olsun, aracınızın tüm ihtiyaçları için yardımcı olabilir. Fren sistemleriniz için hemen güvenle randevu alabilirsiniz.

90 yılı aşkın bir süredir, çok sayıda patent ve ürün yeniliği, fren sistemlerini Bosch kadar iyi tanıyan başka kimse olmadığını açıkça göstermiştir. Bu olağanüstü yetkinlik, neredeyse eksiksiz fren bileşenleri yelpazemizde de kendini gösterir.

1920'lerde otomotiv frenleri, o zamanın araçlarının motor performansıyla ve ağırlığıyla zor başa çıkabiliyordu. 1927'de Bosch, kamyonların fren mesafesini üçte bir oranında kısaltan pnömatik servo fren konseptini sundu. Ayrıca, 1936'nın başlarında yapılan bir patent başvurusu, seri üretimine ancak 1978'de başlanabilmesine rağmen modern kilitlenme önleyici fren sistemine (ABS) temel teşkil etti.

Çekiş kontrol sistemi (TCS) ve elektronik stabilite programı da (ESP®) Bosch tarafından geliştirilen ABS'ye dayanmaktadır. 1995 yılında piyasaya sürülen ESP®, araç hareketlerini ve direksiyon açısını sürekli olarak analiz eder. Savrulma veya kayma riski algılarsa, devreye girip aracı dengeye sokar. Şu an itibariyle çok sayıda ülkede yasal bir gereklilik haline gelmiş olup Avrupa'daki tüm yeni otomobiller için zorunludur.

İLGİLİ HİZMETLER

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.